XI Dni z Aniołami

wpis w: Wydarzenia | 0

XI Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności poprzedzone zostały realizacją konkursu plastycznego „ANIOŁ MOJEJ RODZINY”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 3 października 2022 r.

30 września 2022 r. odbyła się plenerowa Msza Święta w intencji społeczności ośrodka. Mszę Św. odprawił ks. Michał Rodak. Ksiądz Kanonik Henryk Och również uczestniczył w liturgii. Na zakończenie Mszy Św. głos zabrała Dyrektor SOSW Jolanta Purgał, która powitała wszystkich zebranych i podziękowała im za obecność. Szczególne podziękowania skierowała do ks. Michała Rodaka i ks. Henryka Ocha oraz do osób zaangażowanych w przygotowanie oprawy Mszy Św. Następnie dyrektor podziękowała przybyłym gościom za obecność. Szczególne podziękowania skierowała do Szczepana Niebrzegowskiego – Starosty Radzyńskiego za objęcie honorowym patronatem wydarzenia i poprosiła go o zabranie głosu. Starosta Radzyński podziękował zaangażowanym osobom za wspaniałą organizację uroczystości.

Na zakończenie dyrektor przekazała, że 30 września obchodzony jest Dzień Archiwisty, który został ustanowiony przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych dr. Pawła Pietrzyka w 2019 roku. Tego dnia celebrujemy wszystkich archiwistów, nie tylko zawodowych, ale również tych rodzinnych. – Mimo, że nie ma z nami dr Joanny Kowalik-Bylickiej, życzymy jej dużo zdrowia i dziękujemy za dotychczasową współpracę – mówiła Jolanta Purgał. Joanna Kowalik-Bylicka przekazała do odczytania kalendarium historyczne miejsca Kaplicy pw. Św. Aniołów Stróżów oraz drobne upominki dla uczniów. Kalendarium zostało odczytane przez Dominikę Gaweł.

Na zakończenie Dyrektor Jolanta Purgał pożegnała się pozdrowieniem: „Niech anielska atmosfera pozostanie z nami, do zobaczenia za rok”.